ÜRÜNLER BUHAR ARMATÜRLERİ KONDESTOPLAR KONDENSTOP KONTROL GÖVDELERİ

KONDENSTOP KONTROL GÖVDELERİ

Buhar devrelerinde, kondenstoplar kapalı kalırsa, bağlı olduğu buhar cihazındaki buhar çekişi aniden azalır. Aksine kondestop açık kalırsa, buhar kaybına neden olur. Arıza nedeniyle kondenstoptan kaçan buhar, önemli enerji israfına neden olur.

Kondenstoptan kaçan buhar başka bir önlem alınmamışsa, açık kondens hattıyla direkt olarak dışarı atılır. Bu kaçağın önlenmesi için kondenstopların bakımlarının zamanında yapılması gerekir.

Kontrol Gövdesi; çalışmakta olan bir sistemde bulunan kondenstopta, buhar kaçağı olup olmadığını kontrol etmek üzere dizayn edilmiş bir üründür. Sadece doymuş buhar uygulamalarında kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Bu cihazlar, kondenstopların sürekli olarak kontrol edilmesini sağlar.

Kondenstop Kontrol Cihazı, kondenstoptan önce monte edilir. Kontrol gövdesi, buhar ile kondens arasındaki iletkenlik farkını ayırt eden bir sensör içermektedir. Bu gövdeye bağlanabilen bir el kontrol cihazı, kondens geçerken “ yeşil” , buhar geçerken “ kırmızı” ışık sinyali vermektedir. Böylece operatör kolayca kondenstopta kaçak olup olmadığını belirleyebilmektedir.
Malzeme Yapısı:
Gövde ve Kapak: GGG 40.3 Sfero Döküm
Bağlantılar:
Dişli, flanşlı
Nominal Çap:
DN15 (1/2” ) - DN50 (2” )
Basınç Değerleri:
Maks. 14 bar’ a kadar

Çalışma Sıcaklığı:
Maks. Çalışma sıcaklığı 240 ºC
Uygulamalar
-Her türlü buhar hatlarında kondenstoplardan önce kullanılır.