HAVA ATICI

Hava, ana buhar tesisatının ve cihazların ilk işletmeye alınması esnasında mevcuttur. Ayrıca buhar beslemesi kesildiğinde, sisteme tekrar hava girişi olur. Hava, kondens suyunda eriyerek kazana geri gelir ve korozyona neden olur. Aynı zamanda sistemde bulunan hava, buhar sıcaklığını da düşürür.
Ana buhar hatlarının havası hat sonunda atılır. Otomatik termostatik hava atıcılar, soğuk hava ile yaş buhar hava karışımını boşaltır. Karışımın buhar sıcaklığına yakın bir dereceye yaklaşması sırasında kendini kapatır.

Gövde malzemesi pirinç, diğer tüm iç aksamı paslanmaz çelik olan Termostatik Kondestoplar, özellikle düşük basınçlı ortamlar için uygun kondestop tipidir.

Özel olarak konfeksiyon ve tekstil sanayiinde, buhar radyatörleri ve düşük basınçlı buhar ünitelerinde rahatlıkla kullanılabilir. Otomatik hava tahliyesi yanında kondens yüküne bağlı Olarak kesikli veya sürekli boşaltma sağlar. TKK-61 tipi kondenstoptan farkı, gövdesinin köşeli tip olmasıdır.

Hava Atıcılar, verimli ve uzun süre çalışabilmesi için boru hattına her pozisyonda bağlanabilirler. Bakım ve kondenstop değiştirme işlemlerinin güvenli olmasını sağlamak için uygun izolasyon vanaları konulmalıdır.

Malzeme Yapısı:
Gövde ve Kapak: Pirinç
İç Aksam: AISI 304 Paslanmaz Çelik
Bağlantılar:
Dişli
Nominal Çap:
DN15 (1/2” )
Basınç Değerleri:
Maks. 10 bar’ a kadar
Çalışma Sıcaklığı:
Maks. çalışma sıcaklığı 150 ºC
Uygulamalar
-Ütüler
-Radyatörler